Prussakad ja vaaraosipelgad

 

Ühiseluliste vaaraosipelgate tulemuslikku tõrjet on võimalik saavutada ainult tõrjegeeliga. Pesavõrgustik kaob mõne päeva jooksul.

Prussakatest vabaned nädala-kahe jooksul.

Telli geeltõrje teenustöö

Geeltõrje teostamine ei sega igapäevast elu- ja töökorraldust. Pole vajadust tühjendada kappe ega liigutada mööblit, tuulutada, lahkuda ega koristada. Toiming on puhas ja tulemus on pikaajaline.

Kortermajas tervikuna korteriühistu tellimusel.
20 € – soodushind korteri kohta, sõltumata tubade arvust. Trepikojad ja keldrid tasuta.

Korteriomaniku tellimusel eraldi korteris.
35 € – hind korteri kohta, sõltumata tubade arvust.

0,75 €/m2 – büroo, majutus
1,00 €/m2 – toitlustus, tootmine, teenindus, kaubandus

Osta tõrjegeeli isetegemiseks

Putukatest saad vabaneda tulemuslikult ka iseseisvalt – tõrjegeel on süstaldes mugavalt kasutusvalmis ja teostamine lihtne ning eksimisvõimaluseta.

Aseta geelitilgad putukate elutsemiskohtadesse –  avad, praod, vahed, augud, tagused jne. Toiming võtab aega 15 minutit. Vaata kasutussoovitust.

Kaasaegses 2-3 toalises korteris baastõrje teostamine probleemi algusjärgus.
20 € – 60g tõrjegeeli süstaldes ca 100 geelitilga asetamiseks.

3 € Omniva või Itella pakiautomaadi saatmiskulu. Märgi tellimuses kaupluse nimetus, kus asub Sulle sobiv pakiautomaat. Päevased tellimused postitame hilisõhtul. Arve saadame emailiga.

Kui olukord on kontrolli alt väljunud, soovitame võtta kahekordse koguse soodushinnaga – 30 € – 120g. Tõsisema probleemi korral pea meiega nõu. Baastõrje puhul võimaldab aga suurem kogus omada käepärast tagavara, et aeg-ajalt uuendada, lisada ja värskendada geelitilkade võrgustikku, kuniks majas püsib putukaprobleem. Sel moel hoiad ära uute putukate karistamatu ringiliikumise ja paljunemise.


Lisateave korteriühistu juhatusele ja haldurile

Teenustöö eesmärk on teostada prussakate ja vaaraosipelgate tõrjet ühesuguse kvaliteediga kõikides korterites, mis tagab kortermajas kestva tulemuse aastateks.

Oleme muutnud  tõrje organiseerimise mugavaks ja lihtsaks.

Eelarve

Saadame eelarve ka suulise päringu põhjal. Eraldi koostame eelarve ja lepingud hoones olevatele rendipindadele (kauplused, töökojad, toitlustusasutused). Tasuta pakume tõrjet sihtotstarbelistele ühispindadele – keldrid ja trepikojad.

Tõrjemooduste võrdlustabel

Annab kiire ülevaate kahe tõrjemooduse omaduste ja toimingute erinevustest, mis lihtsustab meetodi valikut antud putukate tõrjel.

Elanike teavitamine KÜ juhatuse poolt:

Omalt poolt palume teha KÜ juhatuse pöördumise elanike poole, andmaks inimestele kindlustunnet, et tõrje teostamine on KÜ poolt organiseeritud ühistegevus. Näidises on vajalik info nii eesti kui vene keeles. Sõnastust saab muuta oma äranägemist mööda.

Infoleht elanikele

Kui tõrje kuupäev on kooskõlastatud, saadame vastavalt korterite arvule infolehed nii eesti kui vene keeles tõrje toimumise kohta postkastidesse asetamiseks.

Tõrjeaegade kooskõlastamise tabel

teadetetahvlil on abiks elanikel oma aja planeerimiseks tõrjepäeval.

Plaan-aruanne

Jätame pärast tõrjet igasse korterisse plaan-aruande koopia, kus on märgitud kõik seadusega nõutav  tõrje teostamisel seotud tegevuse suhtes.

Tavaliselt piisab korterites ühest tõrjest. Probleemsetest korteritest informeerime juhatust või haldurit konfidentsiaalselt ning teeme tõrjet putukate kadumiseni.

Allkirjade leht

KÜ juhatusele esitame lehed elanike allkirjadega tõrje teostamise kinnituse kohta nende korteris.

Tegevusluba, kutsetunnistus ja biotsiidi ohutusleht

asuvad kodulehel.

Arve

Arve esitame pärast tõrjet tegelikult teostatud tööde kohta.

Tõrje teostamine

Optimaalne aeg tõrje tegemiseks trepikodade kaupa on tööpäevadel 10.00-19.00 vahel.

Tulemusliku tõrje eeldus

Tõrje efektiivsuse ja kvaliteedi tagamiseks on vaja täita ainult üks tingimus – meie töötajad peavad saama teha tõrjet kõikides korterites. Tuleb välistada, et majas püsib võimalik saastunud korter. Tõrje organiseerimisest on parem loobuda, kui suur osa majaelanikest ei soovi tõrjet ja ka korteriühistu juhatusel ei õnnestu elanikke ümber veenda.

Garantii

Vaaraosipelgate ja prussakate tõrje garantii 2 aastat. Garantii eelduseks on see, et korterelamutes on tehtud tõrje kõikides korterites, vältimaks saastekollete sisse jäämist. Kui tõrje käigus ilmneb putukatega eriti saastunud kortereid, siis teeme tasuta lisatõrjet kuni probleemi kadumiseni. Kui 3 kuud pärast tõrjet peaks esinema putukaid, teeme järeltõrje tasuta.

Tõrjest keeldumise põhjused

 • Vanemad inimesed ei näe hästi väikeseid putukaid.
 • Putukate probleemile ei pöörata tähelepanu.
 • Mõned elanikud on harva ja vähe kodus.
 • Pole aega.
 • Mõned elanikud on harjunud putukatega.
 • Mõned tahaksid tõrjet aga on arvamusel, et putukatest nagunii lahti ei saa.
 • Mõned tõrjuvad ise, kuid sellega pigem soodustavad putukate levimist kogu majas.
 • Mõnel on korter ainult kui kinnisvara – mida odavamad kulud, seda suurem tulu.
 • Vanemal põlvkonnal on ebameeldiv kogemus tõrjest nagu seda tehti varem.
 • Mõnes korteris võib-olla tõesti ei ole putukaid. Siiski on vaja üldist tõrjet, et vältida kollete jäämist. Tihti on elanikud tunnistanud, et avastasid pärast tõrjet surnud putukaid ka n-ö puhastes korterites.
 • Inimesed häbenevad, et neil on putukad korteris ja tihti keelduvad sellepärast tõrjest.
 • Rahaline väljaminek.
 • Inimesed ei taha tõrjeks ettevalmistustöid ja järelkoristust teha. Meie tööst ei jää räpakaid jälgi. Kahjuritõrjujad kannavad puhast riietust ja jalatsikatteid. Tõrje tegemine võtab aega 10-15 minutit ning ei sega tavapärast elukorraldust.
 • Kardetakse võõraid inimesi korterisse lasta. Sel juhul soovitame, et juhatuse liige või mõni naaber on koos meie töötajaga, et pakkuda turvatunnet.

Põhjused, miks putukad taas ilmuvad

 • Majas on korter, mille omanik ei võimaldanud mingil põhjusel (ei olnud kodus, keeldumine) teha tõrjet. Selles korteris saavad putukad karistamatult paljuneda.
 • Majja on kolinud elanikud putukatega saastunud korterist.

Nendel juhtudel saab tekkinud olukorra taas kontrolli alla juba lihtsalt ning kiiresti.

Teistes korterites pole vaja aastaid tõrjet teha. Kui sinna satubki putukas, siis hukkub paari päeva jooksul.

Kui oleme kooskõlastanud töö toimumise kuupäeva, täidame dokumentides vajalikud andmed ning saadame need Teile edasi.


 

Telli

Hinnangud

Jäin firmaga Kahjurite Tõrje OÜ väga rahule ja julgen seda soovitada ka teistele abivajajatele/kahtlejatele

Küllap on igal majal jutustada oma putukalugu sellest, kuidas või mis viisil on lahti saadud soovimatutest külalistest. Meie majas (korterelamu Tallinna kesklinnas) algas vaaraosipelgate invasioon u. 7 aastat tagasi. See oli aeg, mil lihtsurelikel oli tekkinud rohkem rahalisi vahendeid, et kortereid ümber ehitada ja remontida. Kas siis koos intensiivse ehitustegevusega või mõnel muul müstilisel põhjusel, […]

Me ei ole enam ühtegi prussakat oma korteris ringi sibamas näinud!

Teie firma käis tegemas Tallinnas, Ristiku … prussakatõrjet. Meie pole enam ühtegi prussakat oma korteris ringi sibamas näinud. Kohe uskumatu! Ma olen Teile väga tänulik! Soovitaksin  kohe kõigile tuttavatele, kel on prussakatega probleeme.

Kõikidele kahtlejatele – kui vaja valida, kas geel või pritsida, soovitan geeli.

Meeldis, kuidas tutvustasite firmat, info oli väga põhjalik, tõrjega ei kaasnenud lisaprobleeme ning töö tehti korralikult. Vaatamata kaugusele oli brigaad täpselt kokkulepitud kellaajal kohal. Geeli kohta saab öelda – tõhus, toimib. Pole tänase seisuga prussakaid rohkem näinud, ka korteris, kus asus kolle. Kõikidele kahtlejatele – kui vaja valida, kas geel või pritsida, soovitan geeli.

Töö teostati kiiresti ning korteriomanike igapäevaseid toimetusi ei häiritud.

Elamus teostati 2007. aastal vaaroasipelgate tõrje. Hinnapakkumisega koos edastati põhjalik materjal selgitustega, milliseid vahendeid kasutatakse, kuidas tööd teostatakse ja kuidas käib arveldus korterite osas. Leping ja informatsioon korteriomanikele tõrje teostamise kohta oli koostatud tõrje teostaja poolt nii eesti kui ka vene keeles ning igati  asjatundlikult ja korrektselt. Tõrjet teostavad töötajad pidasid kinni eelnevalt kokku lepitud […]

Aitäh tubli ja operatiivse töö eest, oleme väga rahul!

Aitäh tubli ja operatiivse töö eest, oleme väga rahul, sipelgad on meie majast kadunud!

Tõrjemeeskond töötas äärmiselt professionaalselt

Kahjurite Tõrje OÜ teostas meie 48 korteriga majas prussakate ja sipelgate tõrje 2003.a. Tõrjemeeskond töötas äärmiselt professionaalselt: arvestas inimeste eripära ja privaatsusega, pidas kinni kokkulepitud kellaaegadest ning mis peamine – siiamaani ei ole meil eelpool nimetatud putukaid näha olnud.

Töö kiire ja korralik, suhtlemine väga viisakas ja meeldiv

Tere, saadan Teile hinnangu teostatud tööde kohta mulle kuuluvas korterelamus Muru tänaval, Tallinnas. 1. asjaajamine ja dokumentatsioon: juba eelnev töid ja kasutatavaid materjale tutvustav meil oli väga informatiivne ja korrektne, hiljem esitati arve, mis oli samuti väga korrektselt ja arusaadavalt koostatud. Väga meeldivalt üllatav, sest vähesed firmad pööravad oma tutvustatavale materjalile ja dokumentatsioonile sellist tähelepanu. […]

Töö tehti puhtalt, vaikselt ja kiiresti. Geelitõrje oli lõhnatu ja puhas.

Meie korteriühistus, Viljandis Valuoja pst., tehti vaaraosipelgate tõrjet 2007 aasta aprillis. Asjaajamine oli kiire ja dokumentatsioon väga põhjalik. Tõrjemeeskonna töö oli kvaliteetne. Töö tehti puhtalt, vaikselt ja kiiresti. Geelitõrje oli lõhnatu ja puhas. Meie hinnang on ainult positiivne. Siiani oleme sipelgatest priid. Suur, suur tänu Teile!

Meie korterid on siiani puhtad. See geelitõrje on väga mugav.

Meie majas tehti sipelgatõrjet aasta tagasi, 2007.a. veebruaris. Meie korterid on siiani puhtad. See geelitõrje on väga mugav. Brigaad tuli kohale kokkulepitud ajal. Õhtu jooksul tehti tõrje väga korrektselt kogu trepikojas, mis rahuldas kõiki elanikke, isegi neid, kes alguses olid üldse selle vastu. Täname firmat.

Meie maja ei ole tänusõnadega Teie firma arvel kitsi.

Meie maja ei ole tänusõnadega Teie firma arvel kitsi. Meil ei ole “koduloomi” enam näha olnud. Samuti on mulle helistatud ja Teie firma töö kvaliteedi osas küsimusi esitatud. Olen kiitnud. Koostöö Teiega sujus algusest peale hästi, plaanipärasest ja viivitusteta. Nagu lubasite, nii ka tegite! Tõrjemeeskond oli asjalik ja sõbralik ning inimesed seda enam rahul, et […]

Meie majas jäid prussakatõrjega rahule kõik elanikud, kuna ainult pärast Teie poolt tehtud tõrjet on nad kadunud.

Meie majas jäid prussakatõrjega rahule kõik elanikud, kuna ainult pärast Teie poolt tehtud tõrjet on nad kadunud. Loodame, et prussakad ei ilmu veel kaua meie majja. Meeldis, kuidas Te tutvustasite oma firmat – info jõudis iga korteriomanikuni, kuidas tõrjet läbi viiakse. Elanike poolt kuulsin ainult positiivset ja kiitvat arvamust, kuna igaüks üksinda tõrjet tehes ei […]