Aia- ja metsasipelgate tõrje

Sõnal olla jõud. Et kutsud ja tullakse. Et hüüad ja vastatakse. Või et lausud ja kohe suudadki. Uskumise asi. Enesesse uskumise asi. Palud ja minnakse, lausa pesakondade kaupa. Ja ei midagi isiklikku.

 

Aiasipelgate (väikesed mustad või punased sipelgad) asumid hukkuvad päeva-kahe jooksul ning sel aastal uusi juurde ei teki.

NB! Tõrje ei toimi pulmlemise ajal (tiibadega sipelgad) – kesksuvel ja hilissügisel 1 nädala jooksul.

Metsasipelgate (suured sipelgad) pesakuhil hukkub 1-4 nädala jooksul.

Geeltõrje teenustöö

Soovitame mõelda aiasipelgate iseseisvale tõrjele, kuna tegemist on lihtsa ühekordse toiminguga, mida tuleb korrata igal kevadel. Kuid soovi korral teostame teenustööd.

Aiasipelgate tõrje.
0,50 €/m2 – suvekestev tulemus

Metsasipelgate tõrje.
60 € – kuni põlvekõrgune pesa

Osta tõrjegeeli isetegemiseks

Putukatest saad vabaneda tulemuslikult ka iseseisvalt – tõrjegeel on süstaldes mugavalt kasutusvalmis ja teostamine lihtne ning eksimisvõimaluseta.

Aiasipelgate tõrjet teosta alates kevadest pärast soojalaine saabumist sademeteta päeva esimesel poolel, et toiduotsijad jõuaksid söötmürgi kõikidele pesades asuvatele liigikaaslastele viia.

Aseta suuremad geelitilgad  pesade sissepääsuavadele, liikumisradadele ja teadaolevatesse elutsemispaikadesse. Toiming võtab aega 20 minutit. Vaata kasutussoovitust.

Aiasipelgad – maja välisäär, hoov, kõnniteeplaadid, peenrad, kivitaimla, kasvuhoone, viljapuud.
30 € – 120g tõrjegeeli süstaldes soodushinnaga – ca 150 suuremate geelitilkade asetamiseks koduümbruse jaoks.

NB! Esimesel aastal võib geeli rohkem kuluda. Ole objektiivne – geeli kogus sõltub putukate arvukusest või maa-ala suurusest.

Aiasipelgate puhul võid esimesel korral tellida veendumiseks ka 30g tõrjegeeli – maksumus koos saatmiskuluga 13 €.

Aiasipelgate tõrjegeeli tõhususe testimine – http://picktry.ee/index.php/aiasipelgate-torjegeel?limit=1000&fbclid=IwAR0aamxPlinJvVUYf43rUCB_SuhftSPP9VmOWWXEc1NVkQAxNQM7UaF70Dk

Metsasipelgate puhul pigista geel süstaldest kontsentriliste ringidena pesale, et võimalikult palju putukaid omaksid sellele ligipääsu. Toiming võtab aega 2 minutit.

Metsasipelgad – ca põlvekõrguse pesa väljasuretamiseks..
30 € – 120g tõrjegeeli süstaldes soodushinnaga.

NB! Metsasipelgate pesas on tavaliselt väga suur putukate arvukus. Pesa võib osutuda maa all kordi suuremaks kui pealt paistab. Sel juhul telli geeli juurde.

 

3 € – Omniva või Itella pakiautomaadi saatmiskulu. Märgi tellimuses kaupluse nimetus, kus asub Sulle sobiv pakiautomaat. Päevased tellimused postitame hilisõhtul. Arve saadame emailiga.

KASUTUSSOOVITUSED

Põhjused, miks putukad taas ilmuvad

  • Majas on korter, mille omanik ei võimaldanud mingil põhjusel (ei olnud kodus, keeldumine) teha tõrjet. Selles korteris saavad putukad karistamatult paljuneda.
  • Majja on kolinud elanikud putukatega saastunud korterist.

Nendel juhtudel saab tekkinud olukorra taas kontrolli alla juba lihtsalt ning kiiresti.

Teistes korterites pole vaja aastaid tõrjet teha. Kui sinna satubki putukas, siis hukkub paari päeva jooksul.

Asutustes ja ettevõtetes on riskiteguriks eelkõige ettevõtte töötajad, kes elavad putukatega saastunud korterites.